SEO analiz Google sıralama yarışması Son Sıralama nedir?

Moradam önderliğinde başlatılan SEO Analiz Google sıralama yarışması https://kenankahya.com.tr üzerinden üç hafta geçti ve elbette pek çok şey değişti. Hem ödüller arttı ve sponsorlar çoğaldı hem de sıralamada yer alan katılımcıların konuları pek çok kez değişti. 15 Ocak 2022 tarihinde başlayan ve 31 Ocak 2022 tarihinde katılımcı alımı sona eren SEO analiz yarışmasında son gün 1 Nisan’dır. Bu tarihe kadar 13500 TL değerindeki ödüle kavuşmak için yapılabilecek pek çok şey var ve yarışmacılar da kendi hünerlerini sergilemeye devam etmektedirler.

SEO Analiz Google yarışması güncel sıralamaları hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yarışma koşulları, detayları ve ödülleri hakkında bilgi almak için makalemizin derinliklerine doğru ilerleyebilirsiniz.

SEO Analiz yarışması nedir?

SEO analiz yarışması, sonunda ödül verilecek olan ve kurallar dahilinde başlanıp bitirilen performans rekabetleridir. Herkes parmaklarının marifetlerini göstermek için rakiplerini geçmeye çalışır. Birçoğunun yaptığı işlemler aynı iken bazıları ince ayrıntıları dikkate alır ve daha çabuk ve hızlı yükselir. Ancak sadece ilk sıralamalarda yer almak yeterli olmaz. Önemli olan sıralamaya girmek ve aynı konumda kalabilmektir. Çünkü her yarışmada hile yapıldığı gibi bu gibi yarışmalarda da yükselen sitelere zararlı birçok şey yapılır. Umarız ki hak eden ve adaletli bir şekilde kazanır!

SEO Analiz yarışması nasıl yapılır?

SEO Analiz SEO yarışması yapmak için yarışmayı başlatan kişi kurallar belirler. Bu kurallar doğrultusunda yarışmanın başlangıç ve bitiş tarihi belli olur. Analiz yarışması olduğu için bir kelime belirlenir ve kelimeye odaklanarak ilk sıralarda yer alan sitelerin sahipleri kazanır.

SEO Analiz Google sıralama yarışması detayları

  • Yarışmaya üç domain ile katılmak mümkün.
  • Yarışmada verilen anahtar kelimeler kullanılarak “ SEO analiz google sıralama yarışması” sıralamada yer almaktır. Elbette son gün 1 Nisan’da ilk sıralarda yer alan katılımcılar yarışmayı kazanacaklardır.
  • Yarışmada kullanılacak olan domainlerin bildirilmesi gerekli.
  • Facebook SeoAnaliz grubuna üye olmak
  • Yarışmaya dilerseniz bireysel dilerseniz kurumsa olarak katılabilirsiniz.
  • Yarışmada kullanılacak stratejilerde herhangi bir sınırlamada belirtilmemiştir.

Seo analiz Google sıralama yarışması ödülleri

Sponsorların artması ile birlikte ödüller de arttı. Birinciye kupa ile birlikte 10 bin TL ve daha birçok ödül sunulacaktır. Bunlar; 1.’lik Madalyası & 6 adet (com-net-org) domain. 1 yıllık sınırsız linux hosting 1 adet SEO kitabıdır.

İkinci olan kişiye verilecek ödüller ise; 2500TL para ödülü, 2 adet domain (com-net-org), 2.’lik Madalyası, 1 yıllık sınırsız hosting, 1 adet SEO kitabıdır.

Üçüncüye ise verilecek ödüller; 500 TL para ödülü, 1 adet domain (com-net-org), 3.’lük Madalyası, 1 yıllık sınırsız hosting, 1 adet SEO kitabıdır.

Dördüncü ve beşinci kişilerin ödülleri; 250TL para ödülü,1 yıllık sınırsız hosting, SEO Kitabıdır.

Seo analiz yarışmasında sıralamada nasıl yer alınır?

SEO sitenin Google tarafından sevilmesine destek verir. Siteyi optimize etmek için pek çok ayrıntıya önem vermek gerekmektedir. Biçimlendirmek, özgün yazı yazmak, anahtar kelimeleri doğru yerlerde kullanmak, rakiplerin taktiklerini dikkate almak, içeriği güncellemek gibi önemli konular üzerinde durabilirsiniz.

  • Özgün ve semantik yazının önemi

Google artık kopya yazıya ödün vermiyor. Bir satır dahi olsa kopya yazı kullandığınızda yazınızı sevmeyebiliyor. Bu nedenle özgün bir şekilde yazı yazmak çok önemli. Bunun yanı sıra yazınız semantik de olmalı. Başlıkta yer alan bilgilerin ulaşımını sağlamalı. Sizden daha iyi açıklayanlar varsa, siteniz ilk günler yukarılarda yer alsa da zamanla aşağıya doğru iner.

  • Anahtar kelimelerin doğru kullanımı

Anahtar kelimeyi ilk 150 kelime içerisinde farklı şekillerde ya da renklerde kullanabilirsiniz. Ayrıca makale devam ederken uzunluğa bağlı olarak birkaç defa daha kullanmanız önemlidir. Bir yeterli bir sayı değildir.

  • Rakip taktiklerini dikkate almak

Rakiplerin özellikle de üst sıralarda yer alan rakiplerin yazılarını dikkatle okumak, incelemek, backlink almış mı diye kontrol etmek gibi hareketlerini incelemek sizleri yönlendirecektir.

SEO analiz sıralama yarışması son sonuçlar

Yarışmaya avantajlı bir başlangıç ile sıralamaların tahtına oturan kocaeli sitesi ilk haftadan itibaren birinciliğini sürdürüyor. Geriden gelen sitler ise günlük olarak sıralama değişimi yaşamaktadır.

bonsai

Bonsai hakkında tüm bilgilere sahip olmak ve onu tüm dünya ile paylaşmak isteyen, Bonsai seven tüzel kişilik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.