Pembe Çiçeklerin Farklı Türleri

Kasım 11, 2022

Pembe çiçeklerle dolu bir bahçeniz olsun istiyorsanız, onları dikmek için çeşitli seçenekler var. Bunlar pembe ortancaları, lilyumları, yalancı keçi sakalı ve anemonları içerir. Bu güzel çiçeklerin çeşitli türleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Ek olarak, bunların çoğu kümeler halinde çiçek açar, böylece etkinliğinizi süslemek için kullanabilirsiniz. Bu çiçekler aynı zamanda şifalıdır, sindirim problemlerini ve soğuk algınlığını iyileştirmeye yardımcı olur.

Pembe çiçekli bitkiler

Pembe çiçekler, bahçenize yumuşak, romantik bir dokunuş katmanın harika bir yoludur. Ayrıca yeşil bir arka plana karşı bir renk patlaması eklerler. Fuşyadan şeker pembesine kadar birçok farklı pembe çiçek çeşidi vardır. Bu çiçekler bir çiçek yatağına havadar bir his katabilir ve aynı zamanda harika bir kesme çiçek yaparlar.

Pembe anemonlar

Pembe anemon çiçekleri olan bir bitki arıyorsanız doğru yere geldiniz! Bu çiçekler güneşli, kısmen gölgeli yerler için mükemmeldir. Büyümeleri çok kolaydır ve çok az bakıma ihtiyaç duyarlar. Her biri kendine özgü özelliklere sahip, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç çeşit vardır.

Anemon bitkileri, iki Anemone türü, Japon türü ve Himalayaların daha hassas türü arasındaki bir melezdir. Anemone x hybrida çeşitleri, kalın sarı organlarındaki büyük, yarı çift çiçekler üretir. Nemli, humus bakımından zengin toprağı tercih ederler, ancak tam güneş ışığını ve hatta aşırı ıslak koşulları da tolere edebilirler. Bu tür çiçeğe sahip bitkilerin kök kesimleri yoluyla çoğaltılması kolaydır.

Pembe ortancalar

Pembe ortancalarla iyi uyum sağlayan çeşitli bitkiler vardır. En iyi arkadaşlarından bazıları açelya ve orman güllerini içerir. Açelyalar hafif asidik toprakları tercih ederken, ortancalar hafif alkali topraklarda en iyi şekilde büyür. Bazı ortancalar, renklerini çevrelerinin pH seviyesine uyacak şekilde değiştirme yeteneğine sahiptir; bu, pembe bir çeşidi alkali bir türe ekebileceğiniz anlamına gelir ve bunun tersi de geçerlidir.

bonsailer hakkında

Bahçe toprağınızın uygun pH seviyesini korumak önemlidir. Bunun nedeni, ortancaların çok asidik olan toprağa ekildiğinde maviye dönme eğiliminde olmasıdır. Toprağınıza bahçe kireci eklemek bu sorunu gidermeye yardımcı olabilir. Bahçe kirecini çoğu bahçe merkezinden satın alabilirsiniz, ancak bitkilerinizin uygun miktarda kireç aldığından emin olmak için önce toprağınızın pH seviyesini test etmeniz gerekebilir.

Pembe keçisakalı bitkisi

Bu bitkiler yavaş büyür ve çok su gerektirir. Bunları bir fidanlıktan saksılarda veya kök bölümlerinde satın alabilirsiniz. Onları bahçenize dikmek için bitkinin taç çapının iki katı olan bir delik kazdığınızdan ve yeni kök büyümesini teşvik etmek için köklerini yaydığınızdan emin olun. Bu onlara yeşillik yetiştirmek için bolca alan sağlayacaktır.

Keçi sakalı bitkisi birçok renk ve stilde gelir. Bazı çeşitlerin beyaz veya pembe çiçekleri ve kırmızı sapları vardır.

Pembe lilyum

Pembe çiçekli bitkiler bahçenizin çarpıcı görünmesini sağlayabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı çeşit var. Bu pembe bitkiler, zarif kaya bahçesi bitkisi Siklamen’den dayanıklı orkide çeşidi olan Cypripedium’a kadar değişebilir. Pembe renkte gelen diğer bitkiler arasında pembe çiçekler üreten etli bir yer örtüsü olan buz çiçeği bulunur. Bu bitki hem kuraklığa hem de tuza dayanıklıdır. Orijinal pembe çiçekli bitki olan karanfil, aynı zamanda dayanıklı çiçek açan çok yıllık bir bitkidir. Yerli bir bitki olan Ekinezya, pembe de dahil olmak üzere çeşitli melezlere sahip başka bir dayanıklı bitkidir.

Pembe çiçekli bir bitki yetiştirmek istiyorsanız ancak onlara bol güneş ışığı verecek alanınız yoksa, iç mekanda yetiştirebilirsiniz. Birkaç çeşit arasından seçim yapabilir ve hangisini yetiştireceğinize karar verirken ışık kaynaklarınızı, zamanlamanızı ve bitki boyutunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Bazı pembe çiçekli ev bitkileri parlak ışık gerektirir, bu nedenle çevre koşullarınıza çok dikkat etmelisiniz.

https://www.kalitecicek.com/bolge/kadikoy adresinden en güzel pembe çiçekleri satın alıp sevdiklerinize gönderebilir veya kendinize hediyebilirsiniz.

Article Categories:
çiçekler

Bonsai ağacı ve çiçekler hakkında kapsamlı bilgiler sunan tüzel kişilik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir