Sevgiliye bonsai almak? Hangisini seçmeliyim?

Ocak 20, 2021
en güzel bonsai nasıl bakılır

Sevgiliye bonsai almak, hediyeyle mutlu etmeyi sevenlerden misiniz? Sizin için özel günün bir anlamı yoktur o zaman. Aklınıza her estiğinde bir hediye ile onu şaşırtmak ne kadar güzel di mi? Fakat bazen insan tıkanır ve fikir üretemez olur. Ne alsam soruları sarar her bir yanı işte bu yüzden hem basit hem de şık bir hediye fikir ile karşınızdayız. Sevgiliye bonsai almak fikri bile güzel değil mi ? Peki nedir bu bonsai? Hadi beraber öğrenelim..

“Bon-sai” kelimesi (genellikle bonzai veya banzai olarak yanlış yazılır) Japonca bir terimdir ve kelimenin tam anlamıyla tercüme edilerek “bir kaba ekilmiş” anlamına gelir. Bu sanat formu, bir kısmı daha sonra Japon Zen Budizminin etkisi altında yeniden geliştirilen eski bir Çin bahçecilik uygulamasından türetilmiştir.

Bin yıldan fazladır ortalıkta. Bir Bonsai yetiştirmenin nihai amacı, bir ağaç şeklinde doğanın minyatür ama gerçekçi bir temsilini yaratmaktır. Bonsai, genetik olarak cüce bitkiler değildir, aslında herhangi bir ağaç türü bir tane yetiştirmek için kullanılabilir.

Bonsai ağacı ne kadar zamanda büyür

bonsai Büyüme hızı nedir

Bonsai tam olarak nedir?

Sağlıklı büyümeyi sınırlamak ve yeniden yönlendirmek için tomurcukları çimdiklemek, dalları budamak ve kablolamak, gübreleri dikkatlice kısıtlamak ama terk etmemek gibi teknikler kullanılır. Genellikle dört fitin (veya yaklaşık bir metre) altında tutulan Bonsai, genetik olarak cüce bitkiler değildir. Bununla birlikte, daha küçük yapraklı bitkiler bu bileşimlerin tasarlanmasını kolaylaştırır. Aslında, odunsu bir gövdesi veya gövdesi olan, gerçek dalları büyüten, köklerini / besin saklama kapasitesini kısıtlamak için bir kapta başarılı bir şekilde yetiştirilebilen ve daha küçük veya indirgenebilir yaprakları olan herhangi bir bitki türü, bir Bonsai oluşturmak için kullanılabilir.
Ağaçlarınıza, çalılarınıza, çitlere, bahçenizdeki veya parkınızdaki polislere, fidanlıktaki bitkilere veya vahşi manzaraya bakın – esasen bunlardan herhangi biri başlangıç malzemesi olabilir. Uygun yetiştirme veya hareketsiz mevsimde uygun izinle dikkatlice toplanarak kompozisyonunuz başlar. Çoğu yerli bitki açık havada yetiştirilebilir; Daha tropikal iklimlerden gelen malzemenin ılıman bölgelerdeki unsurlardan en azından bir miktar korumaya ihtiyacı vardır.

Bonsai ağacı ne kadar zamanda büyür

bonsai ağacı büyüme hızı

Bonsai boyut sınıflandırmaları

Bonsai’nin nihai amacı, doğanın gerçekçi bir tasvirini yaratmaktır. Bir Bonsai küçüldükçe (hatta birkaç inç / santimetreye kadar), doğaya daha kesin bir şekilde benzemenin aksine, giderek soyut hale gelir. Bonzai’nin çeşitli sınıflandırmaları ileri sürülmüştür ve kesin boyut sınıflandırmaları tartışmalı olsa da, Bonzai’nin estetik ve botanik yönlerinin anlaşılmasına yardımcı olurlar. Sınıflandırmalar başlangıçta gerçek ağacı kaldırmak için gereken adam sayısına dayanmaktadır.

Sevgiliye bonsai almak ve Bonsainin tanımı

Eski cüce saksılı ağaç manzaraları için Çince karakterler, Japon sanat formunu adlandırmak için benimsendi. Japonca Bonsai şu şekilde yazılır: 盆栽. Kısaca Bonsai’nin tanımı şu şekilde açıklanabilir:
Bon” [sol karakter] bir tabak veya ince çanaktır (“daha derin bir formdan bölünmüş veya kesilmiş değiştirilmiş bir kap”).

“Sai” [doğru karakter] bir ağaç veya diğer büyüyen bitkidir – yere yapıştırılmış bir karga, mızrak veya turna gibi “dikilmiş”.

“Bonsai”, “sığ bir kaba dikilmiş bir ağaç” anlamına gelir veya bunu belirtir.

Sevgiliye bonsai almak ne anlam gelmektedir? Bonsai anlamı Nedir?

Artık Bonsai’nin gerçek çevirisinin “saksıdaki ağaç” olduğunu biliyoruz, ancak bir Bonsai ağacının anlamı nedir? Bir Bonsai ağacı, insan müdahalesini çok açık bir şekilde sergilemeden, minyatür bir ağaç şeklinde doğanın bir kopyasıdır.

kırmızı bonsai meyvesi

Sevgiliye bonsai ağacı hediye verilir mi?

Anlamları veya eklenen / ima edilen Bonsai ağacı anlamları şunları içerir:

  • Genel bir ağaç benzeri şekil veya stil (vahşi doğada tam boy büyüyen bu bitki türü için mutlaka doğal olmasa da).
    Fotoğraf açısından gerçek bir ağaç kadar ayrıntılı olmayan, ancak tamamen büyümüş bir ağacı önermek için yeterli özelliklere sahip bir profil.
  • Taşıma kolaylığı ve yakınlarda tutma yeteneği için, konteynerin dışındaki aynı ağaç türlerine kıyasla göreceli küçüklük.
  • İnsan müdahalesi tarafından incelikle vurgulanan, ancak insan etkileşiminin kesin kanıtıyla bozulmayan bir doğallık duygusu.
  • Kendinden çok daha fazla bir şeyin belirli bir temsili ve böylece her izleyicinin gösterileni yorumlamasına ve bunu kendi deneyimlerine ve anılarına dayanarak inşa etmesine izin verir.
  • O kadar değerli bir şey ki, [umarım uzun] konteynere alınmış ömrünün neredeyse her günü için bakım gördü.
  • O kadar yüksek tutulan bir şey ki, bahçeden toprağa sahip olmasına rağmen, geçici olarak onur konukları için eve getirilmesine izin verildi.
  • Meditasyon veya tefekkür yardımı için mevsimleri ve geniş veya favori manzaraları elinizin altında temsil edebilen taşınabilir bir vaha ve taşınabilir minyatür bahçe.

Bunlar sadece birkaç nokta, Bonsai’nin sizin için ne anlama geldiğine karar vermek size kalmış

"Bon-sai" kelimesi (genellikle bonzai veya banzai olarak yanlış yazılır) Japonca bir terimdir ve kelimenin tam anlamıyla tercüme edilerek "bir kaba ekilmiş" anlamına gelir.
Ginseng bonsai ağacını direkt güneşe koymayın ancak odanın aydınlık bir bölgesine yerleştirin. Ginseng bonsai fazla su sevmez. Az su ile idare edebilir.
Ağaç gibi görünen bonsailer budandığından dolayı bodur bir ağaç görünümüne sahiptir. Bonsai ağaçlarının kendilerine has bir felsefesi vardır.

Article Categories:
Bonsai Ağacı

Bonsai ağacı ve çiçekler hakkında kapsamlı bilgiler sunan tüzel kişilik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir