Bonsai ne kadar zamanda bir sulanır? Mükemmel İpuçları…

Nisan 17, 2021
Bonsai ağacı ne kadar zamanda büyür

Bonsai ne kadar zamanda bir sulanır? Bonsai ağaçlarınıza özen göstermenin en önemli kısmı sulamadır. Bir ağacın ne sıklıkta sulanması gerektiği birkaç faktöre (ağacın türü, ağacın boyutu, saksı boyutu, yılın zamanı, toprak karışımı ve iklim gibi) bağlıdır ve bu da Bonsai’yi ne sıklıkta sulamanız gerektiğini söylemenin imkansız olduğunu gösterir. . Bununla birlikte, birkaç temel kuralı anlamak, bir bonsai ne kadar zamanda bir sulanır sorusunu cevaplamaya yardımcı olacaktır.

Bonsai’mi ne sıklıkla sulamalıyım?

Daha önce belirtildiği gibi, bir Bonsai ağacının ne sıklıkla sulanması gerektiği, kesin bir kılavuz sağlamak için çok fazla faktöre bağlıdır. Bunun yerine ağaçlarınızı ayrı ayrı gözlemlemelisiniz. Aşağıdaki genel kurallar, Bonsai suyunu doğru şekilde sulamanıza yardımcı olacaktır:

Toprak biraz kuruduğunda ağaçlarınızı sulayın

Bu, ağacınızı toprak hala ıslak iken değil, sadece biraz kuru hissettiğinde sulamanız gerektiği anlamına gelir; toprağı yaklaşık 0,4 ” (bir santimetre) derinlikte kontrol etmek için parmaklarınızı kullanın. Ama asla bir ağacın tamamen kurumasına izin vermeyin! Daha fazla deneyim kazandıktan sonra, bir ağacın ne zaman sulamaya ihtiyacı olduğunu (hissetmek yerine) görebileceksiniz.

Rutin olarak asla sulama yapmayın. Günlük rutinde sulamak yerine, ne yaptığınızı tam olarak bilene kadar ağaçlarınızı tek tek gözlemlemeye devam edin.

bonsai kırımızı meyve

hangi bonsai meyveleri yenir

Doğru toprak karışımını kullanın Toprak karışımı,

ağaçların ne sıklıkla sulanması gerektiğini büyük ölçüde etkiler, çoğu Bonsai ağacı için ak ila ¼ ila ¼ oranında birbirine karıştırılan bir akadama, süngertaşı ve lav taşı karışımı iyi olmalıdır.

Bonsai ne kadar zamanda bir sulanır?

Bir Bonsai’yi ne zaman suladığınız gerçekten önemli değil. Toprağın güneş tarafından ısındığı ve soğuk su kullanıldığında hızla soğuduğu öğleden sonra sulamadan (çok soğuk suyla) kaçınmak için bazı tavsiyeler. Bu dikkate alınabilse de, ne zaman olursa olsun, toprak biraz kurur kurumaz ağacınızı sulamanız gerektiği her zaman açık olmalıdır!

Bonsai ağacı nasıl sulanır?

Bonsai nasıl bakılır?

Bonsai ağaçları nasıl sulanır?

Daha önce açıklandığı gibi, toprak biraz kuruduğunda suya ihtiyaç duyar. Ağaç suya ihtiyaç duyduğunda, tüm kök sisteminin ıslanması için iyice ıslatılması gerekir. Bunu yapmak için, drenaj deliklerinden su akana kadar sulamaya devam edin ve muhtemelen işlemi birkaç dakika sonra tekrarlayın.

önce ağızlı bir sulama kabı kullanarak bir ağacı yukarıdan sulayın; bu toprağın akıp gitmesini önleyecektir. Toplanan yağmur suyunun kullanılması daha iyidir (ilave kimyasallar içermediğinden), ancak bu kullanıma hazır olmadığında normal musluk suyu kullanımında herhangi bir sorun yoktur. Otomatik sulama sistemleri de vardır , ancak bunlar genellikle oldukça maliyetlidir.

Daha önce belirtildiği gibi, bir Bonsai ağacının ne sıklıkla sulanması gerektiği, kesin bir kılavuz sağlamak için çok fazla faktöre bağlıdır. Bunun yerine ağaçlarınızı ayrı ayrı gözlemlemelisiniz.Toprak biraz kuruduğunda ağaçlarınızı sulayın
Kış aylarında bitki aşırı soğuktan korunarak susuz bırakılmamasına dikkat edilmelidir. Yaz aylarında ise bitkinin suya olan ihtiyacını tamamen gidermek için bulunduğu ortam dikkate alınarak haftada bir ya da iki kez sulanmalıdır.
Ağaç suya ihtiyaç duyduğunda, tüm kök sisteminin ıslanması için iyice ıslatılması gerekir. Bunu yapmak için, drenaj deliklerinden su akana kadar sulamaya devam edin ve muhtemelen işlemi birkaç dakika sonra tekrarlayın.

Article Categories:
Bonsai Ağacı

Bonsai ağacı ve çiçekler hakkında kapsamlı bilgiler sunan tüzel kişilik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir