Calla Lily (Gala – Gelin çiçeği) Anlamı ve özellikleri

Calla Lily (Gala – Gelin çiçeği) Anlamı ve özellikleri

Sembolizm calla lily’nin önemli bir parçasıdır. Kırmızı rengi hayatı ve güçlü bir ilişkiyi sembolize eder, ancak spadiksinin önemi nedir? Hadi bulalım. Bu güzel çiçeğin sembolizmi hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin. Calla Lily çiçeği, kadınları, evliliği, aileyi ve doğumu temsil eden bir Yunan tanrıçası olan tanrıça Hera ile ilişkilidir. Efsaneye göre Zeus, güç kazanmak için Hera’nın oğlu Herakles’i emzirmesini istemiş ama Hera direnmiş ve göğsünden ürettiği süt Samanyolu’na dönüşmüş ve damlalar zambaklara dönüşmüştür.

Calla lily’nin kırmızı rengi

Calla zambaklarının yetiştirilmesi kolaydır ve herhangi bir ortama sınıf bir dokunuş katar. Vazolarda sadece zarif görünmekle kalmaz, aynı zamanda bakımı da kolaydır, bu da onları bir veranda için ideal bir seçim haline getirir. Red Alert calla lilyumları, itfaiye aracı kırmızı trompetleri ve benekli yaprakları ile özellikle dikkat çekicidir. Hafif gölgeli alanlarda en iyi şekilde yetiştirilirler ve çiçeklenmeyi bitirdikten sonra çiçekleri çıkarmak isteyebilirsiniz, çünkü bu, sezonun geri kalanında yaprakları koruyacaktır. Hava çok sıcaksa ölebilirler, bu yüzden onları dikmeden önce bakımlarını düşünmelisiniz.

Devam

Orkide Yapraklarım Neden Sararıyor?

Orkide Yapraklarım Neden Sararıyor?

Orkide yapraklarınızın neden sarardığını merak ediyorsanız daha fazla bilgi için okumaya devam edin. Belirtileri, nedenleri ve olası tedavileri öğrenin. Orkide yapraklarınız lekeli ve düzensiz hale geliyorsa, sadece güneş yanığından muzdarip olabilirler. Orkidenizin yapraklarının sarardığını fark ederseniz, bu durumu nasıl geri alacağınızı ve çiçeklerinizin güzel görünmesini nasıl sağlayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin! Bu makale her yerdeki orkide sahipleri için!

Orkide yaprağı sararma belirtileri

Etkilenen orkidelerin sadece alt kısımlarında sarı yapraklar olmalıdır. Bunun nedeni, alt yaprakların saksı ortamına en yakın olmasıdır. Zamanla, sarı renk yaprağı merkeze ve sonunda gövdeye doğru hareket ettirecektir. Genellikle sararma süreci yavaştır ve ani yaprak sararması daha çok çürüme veya hastalıktan kaynaklanır. Bununla birlikte, ani sararma aynı zamanda bir enfeksiyon veya beslenme eksikliğinin bir göstergesidir.

Devam

Orkide Nasıl Canlandırılır?

Orkide Nasıl Canlandırılır?

Orkidenizin ömrünü eski haline getirmek için bazı temel prosedürleri izlemelisiniz. Aşırı sulama, aşırı gübreleme ve saksı değiştirme orkide ölümünün en yaygın nedenlerinden bazılarıdır. Diğer nedenler arasında mantar, aşırı sulama ve enfekte rizomlar bulunur. Bir orkideyi canlandırmak için kullanabileceğiniz çözümler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Aşağıda bir orkideyi canlandırmak için en önemli ve takip edilmesi kolay prosedürlerden bazıları listelenmiştir.

Aşırı sulama

Aşırı sulamak bir orkideyi öldürebilir, ancak onu kurtarmanın bazı basit yolları vardır. Bir orkideyi fazla suladıktan sonra canlandırmak için bitkiyi saksıdan çıkarın, köklerinin kurumasını bekleyin ve ardından taze toprağa yeniden dikin. Aşırı durumlarda, ölmekte olan bir orkideyi saklayabilir ve canlandırabilirsiniz. Bu gibi durumlarda bitkiyi yana yatırın ve köklerin etrafındaki toprağı parçalayın.

Devam

SEO analiz Google sıralama yarışması Son Sıralama nedir?

sıralama yarışması

Moradam önderliğinde başlatılan SEO Analiz Google sıralama yarışması https://kenankahya.com.tr üzerinden üç hafta geçti ve elbette pek çok şey değişti. Hem ödüller arttı ve sponsorlar çoğaldı hem de sıralamada yer alan katılımcıların konuları pek çok kez değişti. 15 Ocak 2022 tarihinde başlayan ve 31 Ocak 2022 tarihinde katılımcı alımı sona eren SEO analiz yarışmasında son gün 1 Nisan’dır. Bu tarihe kadar 13500 TL değerindeki ödüle kavuşmak için yapılabilecek pek çok şey var ve yarışmacılar da kendi hünerlerini sergilemeye devam etmektedirler.

SEO Analiz Google yarışması güncel sıralamaları hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yarışma koşulları, detayları ve ödülleri hakkında bilgi almak için makalemizin derinliklerine doğru ilerleyebilirsiniz.

Devam

Muhteşem Teraryumlar ve Sakladığı Gizemler

muhteşem teraryumlar nasıl yapılır?

Muhteşem Teraryumlar, küçük alanlarda yaşayanlar veya sadece bahçeyi sevenler için harikadır. Az bakım gerektirirler, yerden tasarruf sağlarlar ve tek kelimeyle güzeldirler, bu da onları herhangi bir eve veya işletmeye mükemmel eklemeler yapar. Bakımı kolay olmak, teraryum sahibi olmanın en büyük avantajlarından biridir, ancak teraryumların temelleri hakkında sorular ortaya çıkabilir.

Muhteşem Teraryumlar nedir?

Bazı bitkiler için küçük, kapalı ortamlardır. Mini bir sera olarak düşünün. Muhteşem Teraryum bahçeleri için kaplar genellikle cam veya plastik gibi şeffaftır.

Kapalı ve açık olmak üzere iki tür teraryum vardır. Kapalı teraryumların çıkarılabilir bir kapağı varken, açık teraryumda yoktur.

Devam

Bonsai ağaçları meyve verir mi? Hangileri meyve verir

bonsai ağacı meyvesi

Meyve ağaçları, çoğumuzun sahip olmadığı çok fazla alana ihtiyaç duyar. Ama kim doğruca kendi ağacından toplanan bir meyve parçasını yemek istemez ki? Pencere pervazlarından ve küçük teraslardan meyve yetiştirmenin bir yolunu bulma misyonunda, çoğu bonsai ağaçlarına yöneliyor. Bonsai ağaçları meyve verir mi? Küçük boyutuna aldanmayın çünkü bonsai ağaçları tamamen meyve yetiştirme yeteneğine sahiptir. Bonsai meyve ağaçları, sınırlı bir alanda taze meyvelerin tadını çıkarmak isteyenler için mükemmel bir çözümdür.

Devam

Bonsai ağacı nasıl yetiştirilir? Bonsai hakkında ipuçları

Bonasi ağacı

Çoğu kişi (online) bir mağazadan bir ağaç satın aldıktan sonra Bonsai yetiştirmeye başladı. Şüphesiz bu, başlamak için güzel bir yol olsa da, bir ağacı nasıl büyüteceğinizi ve kendiniz şekillendireceğinizi öğrenmek daha ilginç (ve daha ucuz) olabilir.

Bonsai ağacı nasıl yetiştirilir?

Bonsai’nin yüzyıllar boyunca incelenmiş ve rafine edilmiş bir sanat olduğu gerçeğinin sizi korkutmasına izin vermeyin, çünkü Bonsai ağaçlarını yeşil parmaklar olmadan nasıl yetiştireceğinizi mükemmel bir şekilde öğrenebilirsiniz. Çevreniz için doğru ağaç türlerini seçtiğinizden ve temel bakım kurallarına uyduğunuzdan emin olun. Bu makalede, Bonsai yetiştirmeye nasıl başlayacağınızı ve sizi üç ana tekniği tanıtacağım: yetiştirme, şekillendirme ve bakım.

Devam

Kaynana Dili Kaktüs Çoğaltma Yöntemleri

Kaynana Dili Kaktüs Çoğaltma Yöntemleri

Kaynana Dili Bitkisi

Kaynana dili bitkisi namı diğer Frenk inciri, Hint inciri, dikenli armut veya dikenli incir adı ile de anılan kaynana dili bitkisi hakkında bilgi vereceğiz. Bu bitkiden, meyvesinden, bitkinin bakımından ve çoğaltılmasında bahsedeceğiz yazımızın içerisinde.

Kaynana Dili Kaktüs

Kaynana dili bitkisi kaktüsgiller ailesinde bulunan bir bitki türüdür. Ülkemizde yeni yeni popülerlik kazanan bu tür Amerika’nın hemen her yerinde yetişebilmektedir.  Meksika civarlarında da yaygındır.  Doğal habitatı Hint Adaları ve Amerika’dır. Dikenli incirler adıyla da anılabilmektedir. Üretimi ve bakımı kolay olan bu bitkinin birçok türü bulunuyor. Budamaya ihtiyaç duymaz. Suya ihtiyaç duymadan güneşli yerlerde yetişirler. Kireçli suyu ve toprağı sevmezler.

Devam

Bonsai Fiyatı Ne kadar? Neden bu kadar pahalı?

Bonsai fiyatı ne kadardır?

Bonsai ağacı fiyatları dükkandan dükkana ve ülkeden ülkeye değişme eğilimindedir. Ucuz ağaçlar (yaklaşık 100 tl) dünyanın her yerindeki bahçe merkezlerinde mevcuttur, ancak daha kaliteli ağaçların mevcudiyeti çok daha sınırlıdır. Ve en yüksek kalitedeki ağaçlar (genellikle Japonya’da nesiller boyu tutulan çok yaşlı ağaçlar) çok nadirdir.

Sıkı ithalat kısıtlamaları ile bu kaliteli ağaçların Japonya’dan ABD ve Avrupa’ya akışı sınırlıdır. Çoğu ağaç türünün çıplak köklenmesi ve aylarca (hatta yıllarca) karantinaya alınması gerekir. Çıplak köklenme yaşlı ağaçlar için yüksek bir risktir, sadece birkaç ağaç türü buna dayanabilir. Basit ekonomi; sınırlı kullanılabilirlik ile fiyatlar artar.

Devam